7 prírodných receptov na ošetrenie vlasov

Vytvorte si vlastnú vlasovú masku na hlboké, výživné ošetrenie každé dva týždne. Tu sú naše tipy pre prírodné ošetrenie vlasov. Dôverujte nám, naozaj to stojí za to. Dajte nám vedieť, ako to funguje s vašimi vlasmi           (Barbush Hair Clinic)

1. AVOKÁDO / VAJÍČKOVÁ MASKA: Vymiešajte vaječný žĺtok, a následne ho zmiešajte s polovicou avokáda a lyžičkou medu. Naneste na vlhké, čisté vlasy a nechajte 30 minút. Následne dôkladne opláchnite.

2. KOKOSOVO / LAVANDUĽOVÁ MASKA: Toto je skvelý spôsob, ako hĺbkovo ošetriť vlasy. Stačí vmiešať 3 kvapky levanduľového esenciálneho oleja s 3 lyžicami kokosového oleja. Aplikujte na vlasy, zakryte a nechajte pôsobiť 20 minút a následne vlasy opláchnite pod tečúcou vodou.

3. ROZMARÍNOVÝ ŠAMPÓN: Rozmarín je jednou z najlepších bylín na vlasy. Pridajte do šampónu niekoľko kvapiek esenciálneho oleja rozmarínu na každodenné použitie. Vypláchnutie vlasov rozmarínom si taktiež môžete vyrobiť zmiešaním 2 lyžíc sušených rozmarínových listov s jedným litrom vody, priveďte do varu, zakryte a nechajte vychladnúť. Po 30 minútach nalievajte na čisté, mokré vlasy. (nie je potrebné vymyť)

4. MEDOVÁ MASKA: Jedná sa o super jednoduchý tip, ktorý necháva vaše vlasy jemné a hladké. Stačí masírovať med do vlasov od hlavy na špičku. Áno, vlasy budú trochu lepkavé, ale je to naozaj stojí za to.

5. MÄTOVO / TONIKOVÁ MASKA: Tento vlasový tonizujúci prípravok stimuluje pokožku hlavy. Používajte ju pred šampónom. V hrnci zmiešajte 3 lyžice sušenej mäty, 1 šálku vody a 1/2 šálky octu. Doveďte k bodu varu, následne na zmenšenej teplote povarte 5 minút. Potom nechajte vychladnúť a následne masírujte do pokožky hlavy. Nechajte pôsobiť 10 minút, potom vlasy umite šampónom ako zvyčajne.

6. HORÚCE OLEJOVÉ OŠETRENIE: Vytvorte si ošetrenie vlasov za pár minút zohriatim niekoľkých polievkových lyžíc olivového oleja, ktoré potom vmasírujte do pokožky hlavy a vlasov. Odporúčame vám použiť oplach z octu (viď nižšie)

7. OCTOVÉ OPLÁCHNUTIE: Oplachovanie jablčným jablčným octom pomôže zvýšiť lesk a vyčistiť pokožku hlavy. Spravte si mix 1/4 šálky jablčného octu s 1 šálkou vody. Po šampónovaní vlasov nalejte zmes jablkového muštu na vlasy a jemne vmasírujte do pokožky hlavy a na vlasy. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *