Rekonštrukcia jaziev

Jazvy či už v častiach pokožky hlavy, alebo obočia sú veľmi citlivou záležitosťou a poruchou nášho vzhľadu. Niektoré jazvy sú malé a ľahko sa skrývajú, zatiaľ čo iné môžu vyžadovať ich korektúru. V niektorých prípadoch môže vlasový styling zakryť  jazvu tak aby bola kozmeticky takmer neviditeľná. Veľkosť a umiestnenie niektorých jaziev však v niektorých prípadoch nie je možné zamaskovať.

Najčastejšími príčinami poškodenia hlavy sú automobilové nehody, športové zranenia, popáleniny, chemické popáleniny, zápalové ochorenia (diskoidný lupus erythematosus, lichen planopilaris či závažné formy psoriázy), operácie na zväčšenie tváre a neurochirurgické záchvaty. V niektorých prípadoch dochádza k deštrukcii vlasových folikulov. Zranené oblasti sú aj po liečení často plešaté.

Korekcia jaziev v oblasti hlavy

Mnohé jazvy, ktoré sa môžu stať veľmi viditeľné sú zväčša po predošlej transplantácii vlasových vlasov. Korektúra jaziev FUE technológiou je možnosť, ktorá pomáha maskovať množstvo iných rôznych jaziev v oblasti hlavy. Obnovenie vlasov na zjazvenej pokožke hlavy sa dosahuje ľahko. Vyžaduje si starostlivé vyšetrenie pokožky hlavy a zváženie mnohých faktorov, ktoré môžu ovplyvniť výsledok chirurgickej obnovy rastu vlasov. Hlavné faktory, ktoré to môžu ovplyvniť sú:

Prívod krvi na pokožke hlavy v oblasti zjazvenia

V prípade chýbajucich krvných ciev v dôsledku zranenia je veľmi obtiažne, alebo dokonca nemožné uskutočnenie chirurgickej obnovy vlasov. Vlasové folikuly potrebujú zásobovanie krvou, aby prežili a fungovali. Ak je prívod krvi nedostatočný, transplantované vlasové folikuly zomrú alebo nebudú schopné adekvátne fungovať.

Základné chronické zápalové ochorenia, ktoré postihujú pokožku hlavy

Transplantáciu vlasov neodporúčame, ak je u pacienta aktívna choroba. Pred transplantáciou vlasov sa odporúča, aby klient minimálne dva roky nemal žiadne kožné ochorenia pokožky. Prežitie implantovaných vštepov v jazvovom tkanive je menšia ako v prípade implantácie v oblasti  zdravej časti kože. Preto zvyčajne umiestňujeme tzv. testovacie vlasy, aby sme videli, či je vhodné odstrániť viac vlasových folikulov. Je potrebné mať na pamäti, že aj po transplantácii jazva úplne nezmizne. V danej oblasti vám pribudnú nové  vlasy a jazvy budú menej nápadné.