Lieky proti vypadávaniu vlasov

Existuje celý rad liekov, o ktorých je známe, že majú rôznu mieru účinnosti pri problémoch s vypadávaním vlasov. Po odbornej diagnostike v našej klinike Vám navrhneme to najefektívnejšie riešenie, ktoré vám obnoví kvalitu rastu vašich vlasov.

Liečba proti vypadávaniu vlasov

Existuje niekoľko liekov u ktorých sa dokázalo, že  spomaľujú proces vypadávania vlasov. Lieky, ktoré zahŕňajú finasterid (všeobecne známy ako propecia) a dutasterid (známy ako avodart) sa ukázali ako veľmi účinné. Niektoré klinické štúdie ukázali, že až 80% používateľov aplikujúcich finasterid zaznamenalo po použití lieku výrazný pokles a ústup plešatosti. Obidva tieto lieky pracujú rovnakým spôsobom v boji proti vypadávaniu vlasov. Potláčajú premenu testosterónu na dihydrotestosterón (DHT), čo je hormón, ktorý spôsobuje dedičnú plešatosť. Použitím liekov na potlačenie tohto procesu môžu pacienti zaznamenať obnovený rast vlasov. Daná liečba zastaví alebo spomaľuje proces vypadávania vlasov. V ojedinelých prípadoch môže dokonca spôsobiť aj to, že vlasy začnú znovu rásť.

Rogaine je jednou z najčastejšie uznávaných foriem liečby v boji proti vypadávaniu vlasov. Rogaine (tiež známy ako Minoxidil) funguje ako forma vody na zastavenie procesu plešatosti a v niektorých prípadoch podporuje opätovný rast vlasov.

Jedna dôležitá vec, ktorú je potrebné vedieť o používaní liekov na liečbu vypadávania vlasov je to, že aj keď sa dokázalo, že tieto lieky sú úspešné, zvyčajne nemajú žiadny vplyv na opätovný rast vlasov v prednej časti vlasovej línie. Táto oblasť môže odolávať lieku viac ako korunka hlavy a preto sa často odporúča, aby pacienti užívali iné metódy na zastavenie vypadávania vlasov, ako napríklad transplantáciu vlasov, ktorá je jednoznačne najlepšou alternatívou ako nahradiť stratené vlasy.