Stres okolo Vianoc môže viesť k vypadávaniu vlasov

Ako sme už spomínali, moderný životný štýl plný stresu môže byť príčinou vypadávania vlasov. Vianoce sú nádherné chvíle radosti, čas spomaliť a tráviť príjemné chvíle s priateľmi a rodinou. Zhon okolo vianoc a nájdenie perfektného darčeka môže byť dostatočne stresujúce a spôsobiť aj vypadávanie vlasov. V dnešnom článku sa dozviete, ako stres vianoc môže skutočne viesť k vypadávaniu vlasov a ako môžete zabrániť ich vypadávaniu.

Vianoce sú taktiež stresujúca udalosť

Je známe, že stres okolo Vianoc začína začiatkom decembra a jeho vrchol končí okolo poludnia, tesne pred vianočnou večerou. Väčšina z nás hovorí, že príprava vianočnej večere je najnáročnejšou úlohou dňa. Vypadávanie vlasov ovplyvnené stresom sa nazýva Telogen Effluvium. Je jedným z najbežnejších typov straty vlasov. Ak zažívate veľa stresu okolo Vianoc, môžete si povšimnúť nadmerné vypadávanie vlasov. Dobrou správou je to, že by sa to malo zastaviť hneď, ako vianočný zhon skončí.

Ako môžete zastaviť vypadávanie vlasov?

Jediným spôsobom, ako zabrániť vypadávanie vlasov počas predvianočného zhonu, je jednoducho zredukovať stres a dopriať si odpočinok. Odporúčame vám, aby ste si zorganizovali veci, porazili vianočný ruch tým, že si včas pripravíte svoj zoznam vianočných nákupov a získate tak svoje darčeky už pred decembrom. To vám ušetrí nielen veľa času ale aj stresu počas rušného vianočného obdobia.

Barbush Hair Clinic vám praje pohodové vianoce bez stresu. A ak vás trápi  vypadávanie vlasov, rezervujte si v našej klinike bezplatnú konzultáciu. Tím profesionálov je pripravený vyriešiť váš problém a navrhnúť to najlepšie riešenie.